Перевірка датчика АБС

Буквально п’ятдесят років тому, автомобілі були менш безпечними, до того, як в сімдесятих з’явилася система ABS. А якщо порівняти їх з надсучасними автомобілями, то минулі і зовсім нагадують труну на колесах, якщо говорити про безпеку. Раніше автомобілі були оснащені простенької системою гальм. Коли з’явилася система ABS, все змінилося тільки в кращу сторону.

Як і будь-який агрегат, система ABS потребує ретельного обслуговуванні. Особливо, якщо врахувати, що зараз гальма в новій Toyota не кажучи вже про Lexus, напхані електронікою. Припустимо, сталося наступне. Ваш автомобіль на приладовій панелі почав сигналізувати про те, що антиблокувальна система несправна. Що ж робити?

Для початку, спробуйте запустити свою машину кілька разів, можливо, помилка пропаде. Якщо ж цього не відбулося, для з’ясування несправності вам допоможе тільки комп’ютерна діагностика. Потрібно переконатися, що індикатор вказав саме на ABS, а не систему гальм в цілому. Потрібно перевірити на працездатність гальма, якщо в автомобілі гальмівна система функціонує, то обов’язково дістаньтеся до СТО, щоб там могли провести комп’ютерну діагностику системи ABS. У Києві на Оболоні, в автосервісі «TopAuto» завжди вам допоможуть з цим питанням.

Цілком можливо, що це міг бути вийшов з ладу датчик. Його заміна не займе багато часу. Але, якщо з системою ABS трапилася поломка, то, як правило, доведеться розщедритися. Так як ремонт цієї системи, як, в принципі, і будь-який інший електронної системи автомобіля, не відрізняється дешевизною.

Фахівці не рекомендують самостійно проводити діагностику ABS. Для цього є спеціальне програмне забезпечення, призначене для певної марки і модифікації автомобіля. Так що довірте цю справу справжнім професіоналам.