Оцінка збитку при ДТП

Оцінка збитку автомобіля після ДТП – процедура неприємна з фінансової точки зору. Звертаючись до першого ліпшого адвокату, «спокушати» низькою вартістю послуг, будьте готові до того, що неякісна експертиза «виллється в копієчку». А якщо оцінка ДТП була зроблена потерпілим, експерт напевно нарахує зайву суму на користь свого клієнта. А страхова компанія може не погодитися з подібними виплатами, переклавши частину фінансової відповідальності на плечі винуватця ДТП.

Законодавча база

  1. Загальні засади оцінки майна і майнових прав.
  2. № 142/5/2092, 24.XI.2003 року. Методика товарознавчої експертизи та оцінки дорожніх транспортних засобів.
  3. Закон про страхування.
  4. Закон про судову експертизу.
  5. Закон про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні.

Експерт з оцінки збитків після ДТП керується усіма перерахованими документами і враховує можливість проведення ремонту вийшла з ладу деталі замість обов’язкової її заміни.

Оцінка отриманих ушкоджень на автосервісі TopAuto

Онлайн-оцінка збитку після ДТП надасть лише орієнтовні дані за витратами на відновлення машини. Повна картина того, що сталося з підрахунком сум складається на місці.

  • На першому етапі перевіряються документи і техпаспорта осіб, що сиділи за кермом.
  • Фіксуються пошкодження давнього характеру і ті, що були отримані в результаті ДТП. Для формування пакету документів використовуються знімки, схеми, свідчення очевидців, свідчення протилежних сторін.
  • Серед фото ракурсів має бути кілька з явно видимим реєстраційним номером машин.
  • Документація підписується експертом і свідками.

Вартісна оцінка після ДТП автомобілів Toyota і Lexus

Щоб виключити варіант недобросовісного проведення експертизи, звертайтеся до незалежних фахівців, які працюють окремо від страхових компаній.

Буває, що водій скоїв наїзд на паркан, стукнувся об дерево, тобто постраждала тільки його машина. У цих випадках страхові компанії намагаються знизити ступінь власних виплат за полісом або «відтягнути» на час термін розрахунку, мотивуючи свої дії постійної нестачею якихось довідок від клієнта.

Ви будете замовляти перевірку самостійно, за свої гроші, проте зможете отримати підтвердження або спростування нарахованих сум. У деяких випадках мова йде про десятки і сотні тисяч гривень, що незрівнянно з вартістю послуг незалежного експерта. Він точно підрахує, у що обійдеться збиток і яку частку становить відшкодування страхової.

До вартості деталей, обраній за бюлетенем автотоварознавця, додається регіональний коефіцієнт. Тому брати до уваги ціну деталі від виробника буде неправильним.