Діагностика системи охолодження автомобіля

Кожен власник транспортного засобу мріє про те, щоб мати в своєму розпорядженні як можна більш молоду машину. Однак існує кілька агрегатів і систем, правильна робота яких здатна зробити навіть старий автомобіль практично безвідмовним, і система охолодження одна з таких.

У будь-якому сучасному автомобілі, система охолодження є однією з найбільш морочливих, а також уразливих. По-перше, все це завдяки тому, що ринок заповнений неякісними рідинами охолодження. А по-друге, не всі знають, що змішувати охолоджуючі рідини, м’яко кажучи, небажано. Звідси і випливає нескінченний контроль ОЖ. Напевно не треба говорити, що несправна система охолодження може довести до капремонту двигуна?

Докладний огляд системи охолодження і контроль рівня рідини – не найлегший. Хоча б через те, що не кожен елемент системи знаходиться в такому місці, де його можна спокійно оглянути без демонтажу. Однак ця процедура необхідна, адже можна помітити не тільки існуючі проблеми в системі охолодження, але і зробити прогнози на найближчу її поломку.

Вся справа в самій рідини охолодження, за якої необхідно здійснювати суворий контроль. Завдяки її властивостям плинності, патьоки, скупчення, нальоти – все це можна помітити на будь-якому патрубку або кріпленні. Вона здатна перетікати навіть в мікротріщини на гумі. Огляд слід проводити не тільки на кріпленнях, а й на, так би мовити, «монолітних» поверхнях. Якщо не звернути на патьоки ніякої уваги, то можна докататися до того моменту, коли в систему потрапить повітря.

Далі слід уважно оглянути шланги і кріплення системи охолодження. Наприклад, прогумовані ділянки, які скріплені хомутами. Якщо хомут занадто сильно врізається в шланг, це місце може дати незабаром протікання. Роздуті шланги підлягають негайній заміні. Найімовірніше, вони розшарувалися всередині, а їх стінки стали тоншими.

Під час здійснення контролю ОЖ, зверніть увагу також на штуцери і фланці з пластика. Згодом вони також схильні до розтріскування. Їх також краще замінити. При доливе охолоджуючої рідини в систему, уважно до неї придивіться. Вона не повинна пінитися, і мати розлучень жиру. Для діагностики охолоджуючої системи радимо відвідати в місті Київ сервіс TopAuto, особливо, якщо ви власник Лексуса або Тойоти.