Огляд гальмівних дисків і колодок на предмет зносу

Будь-який адекватний водій стежить не тільки за ходовими характеристиками своєї машини, але і за роботою гальм. Своєчасний огляд гальмівних дисків і колодок на предмет зносу може не тільки сприяти правильній роботі автомобіля, але і забезпечити безпеку руху. Від справності гальмівної системи залежить швидкість гальмування.

Сама ж перевірка гальмівних дисків і колодок – це нехитре діло, з яким може впоратися будь-яка людина. Коли ви купуєте гальмівні колодки і диски, завжди звертайте увагу на його торцеву сторону. На ній зазвичай вибита інформація про те, до якого стирання можна експлуатувати деталь. Пам’ятайте, що після досягнення мінімальної товщини деталі в ході зносу, виробник не гарантує якісне гальмування.

Визначити гарантований ресурс роботи гальмівних колодок і дисків неможливо. Цей параметр залежить від безлічі факторів, у тому числі стилю водіння, клімату, доріг, а також матеріалів, з яких виготовлені деталі. Якщо ви хочете купити ці запчастини, то вам слід прислухатися до фахівців – не рекомендується купувати гальмівні диски і колодки без сертифікації та інформації на їх торці. Адже витрачені гроші даремно це найменша з можливих бід.

Огляд гальмівних дисків і колодок на предмет зносу включає в себе два дії – огляд візуальний і завмер. Покриття не повинні містити глибоких подряпин, відколів, тріщин. Замір гальмівного диска здійснюється в 5 – 8 точках по колу. При цьому найменша товщина характеризує знос. Якщо товщина диска задовольняє заявлені виробником розміри, то експлуатувати деталь можна.

Перевірити, наскільки зношені гальмівні колодки і диски, можна і під час їзди:

  • автомобіль гальмує ривками;
  • чутні сторонні шуми;
  • б’ють кермо і педалі при гальмуванні;
  • блокуються гальма.

Однак краще не чекати цього моменту. Виробники гальмівних дисків і колодок рекомендують робити огляд через кожні десять – п’ятнадцять тисяч пробігу. А якщо ви не можете з якихось причин зробити це самостійно, то вирушайте в автосервіс. Наприклад, в TopAuto, який розташований в Києві. У ньому вам не тільки перевірять гальмівну систему, але і виконають діагностику інших вузлів автомобіля. А в разі ремонту ви можете розраховувати на якісне і недороге обслуговування. Гарантією того – термін бездоганно роботи в десять років.