Огляд гальмівних шлангів на герметичність

Багатьох початківців автомобілістів серйозно хвилює питання про правильність огляду гальмівної системи. Адже від якості цих деталей залежить дуже багато, в тому числі і життя водія. Фахівці рекомендують робити огляд гальмівних шлангів на герметичність частіше двох разів на рік.

Гальмівні шланги відчувають колосальні навантаження під час експлуатації автомобіля. Особливо гостро проблема відчувається на дорогах СНД, на увазі специфіки навколишнього середовища, клімату і особливостей дорожнього покриття. Всі ці аспекти дуже впливають на стан гальмівних шлангів. Визначити їх «профпридатність» можна навіть неозброєним оком.

Як правило, гальмівний шланг, незважаючи на тиск, повинен залишатися гнучким і еластичним. А якщо на ньому з’явилися потертості, садна і тріщини, то експлуатація автомобіля небажана. В такому випадку шланги потрібно терміново замінити. Їх вихід з робочого стану можна сміливо визначити за цими ознаками:

  • деформація структури;
  • витік «тормозухі»;
  • зношені кріплення, як наслідок – ніяка герметичність;
  • тріщини на поверхні.

Зазвичай термін «придатності» встановлює безпосередньо сам виробник. Дуже рідко, коли ця циферка перевищує показник в сто тисяч кілометрів пробігу. Але знову ж таки, з огляду на особливість навколишнього середовища, огляд гальмівних шлангів і їх заміна може знадобитися в будь-який момент.

На жаль, візуально несправність можна визначити не завжди. Тому візуальним оглядом краще не закінчувати перевірку гальмівних шлангів. Для цього вам знадобиться автосервіс з хорошим обладнанням. Такий як TopAuto, який знаходиться в столиці, Києві, і який працює з японськими автомобілями марок Lexus і Toyota.

Вам знадобиться демонтувати колеса і вже обмацати шланги. При натисканні можуть з’явитися тріщини – міняємо, адже деталь скоро перестане сприяти герметичності. Другий варіант перевірки відбувається з помічником. Якщо ви знайомі з прокачуванням гальм, то зрозумієте про що мова.

А от новачкам ця інформація буде в самий раз. Перевірка гальмівних шлангів на герметичність відбувається наступним чином. Помічник натискає на педаль гальма кілька разів, а потім залишає її затиснутою. А ви в цей час уважно оглядаєте шланги. Адже через нагнітання тиску гальмівна рідина проступить навіть через мікротріщини. Вся ця довга процедура буде винагороджена безпечним рухом по дорозі