Промивання системи охолодження

У автосервісу «TopAuto» вже більше 10 років досвіду з надання такої послуги, як планове ТО радіатора автомобіля і промивка всієї системи охолодження. Дана процедура проводиться, в разі, попадання в систему моторного масла, герметика або інших сторонніх рідин. Звернувшись в наш автосервіс, ви можете бути повністю впевнені, що вам нададуть повний спектр послуг, в який входить:

  • Промивання основного радіатора й грубки;
  • Промивання блоку циліндрів;
  • Промивання патрубків системи охолодження.

Чому треба промивати системи охолодження

Велика частина водіїв чомусь зневажають цією процедурою. Може намагаються заощадити? А може просто лінь зайвий раз заїхати на СТО? Вони лише іноді доливають, в кращому випадку повністю замінюють охолоджуючу рідину. А потім дивуються, чому вона почорніла через 7 днів після заміни? А відповідь на це питання один – в радіаторі зібралася бруд.

Система охолодження автомобіля влаштована так, що забруднюється зовні (дорожній пил, дрібні комахи, дрібний щебінь, камінці), і зсередини (масло, залишки антифризу, іржа). Все це провокує те, що система не може повноцінно виконувати свою основну функцію, тобто охолоджувати або нагрівати салон автомобіля.

Як проходити процедура промивання системи охолодження

В автосервісі по Тойота і Лексус в Києві промивка починається з демонтажу термостата. Потім в радіатор спрямовується, струмінь води під високим тиском в сторону протилежної стандартної циркуляції рідини. Заливається вода через нижній патрубок, випускається через верхній. Для поліпшення ефекту очищення наші фахівці одномоментно запускають суміш води і стисненого повітря.

Процедура промивання проводитися до того моменту, поки на виході не буде витікати чиста вода. В особливо складних випадках ми застосовуємо спеціальні засоби для розчинення накипу.

Основні причини сильного забруднення системи охолодження

  • Періодична заливка в радіатор звичайної води, навіть влітку. Це 100% призведе до утворення накипу. Для запобігання цьому рекомендуємо заливати хоча б дистильовану воду, в якій вміст солей мінімально.
  • Використання неякісного антифризу. У цьому випадку проблема не в накипу, а в продуктах розпаду. Які осідають на стінках труб системи охолодження. У кращому випадку, це призведе до зниження теплопровідності, а в гіршому – до утворення пробки в тонких і довгих патрубках, наприклад в радіаторі грубки.
  • Попадання в систему охолодження дрібних сторонніх часток.

Рекомендується проводити промивку кожен раз, як відбувається заміна охолоджуючої рідини. Це дозволить Вам заощадити на позаплановому ремонті Toyota Lexus.