Перевірка підвіски системи X-REAS

Практично кожен автомобіліст знайомий з японськими позашляховиками Lexus і Toyota. І якщо хоча б не сидить за кермом, то вже точно їх бачив. Але мало хто з автомобілістів, крім власників, знають, що на них встановлена ​​інноваційна повноприводна підвіска системи X-REAS. Що ж вона собою являє, і як здійснюється її перевірка, а також ремонт?

Підвіска системи X-REAS з’явилася на останніх поколіннях японських паркетників і позашляховиків. Вона являє собою унікальну систему курсової стійкості, яка сприяє кращій керованості, а також відсутності крену в поворотах. При русі по пересіченій місцевості наявність підвіски X-REAS також помітно. При наїзді на перешкоди або купини, кузов залишається практично нерухомим.

На жаль, як і будь-який інший вузол автомобіля, підвіска системи X-REAS має обмежений ресурс. Автовласники відзначають, що через чотири – п’ять років експлуатації починають текти амортизатори, барахлить датчики, і бог знає що ще. Все б нічого, але виконати огляд підвіски системи X-REAS це не одне і теж, що заглянути під днище «тазики».

Перевірити підвіску можна тільки в спеціалізованому автосервісі. Наприклад, в TopAuto, який займається виключно японськими автомобілями. Такими як Тойоти і Лексуси. Так ось, зробити правильний огляд системи X-REAS можна тільки в «підвішеному» стані, автомобіль повинен бути піднятий, а амортизатори розвантажені.

Найбільш часта причина збоїв в роботі підвіски X-REAS – розгерметизація. В такому випадку має сенс перевірити передній і задній клапани системи. Якщо виявлена ​​несправність, то зазвичай її не ремонтують, а міняють деталі на нові. У цій підвіски є кілька суттєвих мінусів.

Головний з них – ціна на комплектуючі, які, до слова, поставляються тільки з Японії. Другий мінус – заміна амортизаторів відбувається або парно, або відразу все. Третій мінус, не всі автосервіси беруться за діагностику, огляд і ремонт підвіски X-REAS. А якщо беруться і не спеціалізуються на ній, то незабаром шкодують про подібний «замовленні».

Виконувати огляд і ремонт підвіски системи X-REAS не варто поодинці, а тим більше не маючи відповідні навички. Краще довірити це предпріятьіце справжнім професіоналам, які з’їли собаку на «япономобілях». Так ви гарантовано отримаєте бажаний результат, а автомобіль винагородить вас справної їздою.