Перевірка помпи на текти

Без системи охолодження двигуна була б неможлива його тривала робота. Наприклад, несправність однієї тільки помпи, здатна змусити двигун перегрітися, що загрожує небажаними наслідками. Існує дуже простий спосіб перевірки помпи не тільки на текти, а й на інші вади.

Особливо ретельно потрібно стежити за системою охолодження в теплі пори року, пізньою весною і аж до осені. Перевірка помпи на текти повинна бути регулярною, аж на етапі появи сторонніх шумів. На деяких автомобілях помпа приводиться в рух за допомогою працюючого газорозподільного механізму.

Якщо насос встане з-за несправності помпи, то в таких системах завжди відбувається надрив ременя в газорозподільному механізмі. Це безпосередньо впливає на роботу клапанів двигуна і може навіть погнути їх. Перевірка помпи на текти відбувається дуже просто.

Для початку вам необхідно прогріти мотор, а після рукою перетиснути патрубок, який відходить від радіатора. Ви повинні відчути створене насосом тиск рідини охолодження. Краще виконувати цю процедуру в рукавичках, тому що рідина досить сильно нагрівається. Якщо тиск не відчувається, доведеться вдатися до більш детального огляду помпи на текти.

Знімаємо захист з ГРМ і оглядаємо в посадковому місці сальник помпи. Якщо помпа дала текти, то поруч будуть видні сліди від охолоджуючої рідини або тосола. Є ще один підводний камінь. Підтікання помпи може відбуватися тільки під час роботи двигуна. Якщо видимих ​​слідів немає, то про це свідчитимуть відкладення навколо посадки помпи, які мають бурий або сірий колір. В цьому випадку помпи необхідно демонтувати для подальшої заміни.

Помпа двигуна це, по суті, расходник для вашого автомобіля. Міняти його рекомендується або раз в 4 роки, або кожну сотню тисяч «кеме» пробігу. Заміна залежить від того, що настане раніше. З причини доступною вартості, ремонтувати помпу в двигуні немає ніякого сенсу. При цьому немає ніякої відчутної різниці, з якого матеріалу у помпи виготовлені лопаті. Служать вони приблизно однаково – металеві лопаті іржавіють, а пластикові ламаються.

А якщо вашій Тойоті або Лексусу потрібна заміна застарілої помпи, рекомендуємо відвідати в Києві техцентр TopAuto. У ньому ви не тільки отримаєте швидке і якісне обслуговування, а й зможете придбати запчастини за низькими цінами.