Перевірка стану акумулятора

Автомобільний акумулятор необхідно періодично перевіряти, особливо перед зимовим періодом. Причиною його виходу з ладу може бути:

  • Регулярні недозаряд і перезарядити;
  • Поїздки на малі відстані;
  • Взимку – включення режиму обігріву;
  • Вихід з ладу регулятора напруги.

Фахівці автосервісу «TopAuto», у яких за плечима більше 10 років досвіду, радять проводити перевірку автомобільного акумулятора в кілька етапів:

  • Візуальний огляд, на предмет зовнішніх пошкоджень. Це бажано робити всім власникам авто при кожному відкритті авто. Такі фактори, як бруд, випаровування, сліди електроліту приводять до процесу саморозряду акумулятора. А при заржавілою клеми, це з великою ймовірністю призведе до повного розряду, при відсутності своєчасної підзарядки. Для того, щоб цьому запобігти необхідно видалити патьоки електроліту содовим розчином або будь-який інший лугом, а клеми акуратно зачистити наждачним папером «нулевкой».

Подальші етапи перевірки бажано проводити в автосервісі

  • Перевірка кількості електроліту. Зазвичай це проводиться за допомогою спеціальної трубочки – рівнеміра. Нормальні показники рівня – 10-12 мм. Якщо вони менше, то це свідчить про витіканні електроліту і вимагає доливання дистильованої водою.
  • Перевірка щільності електроліту. В автосервісі по Тойота і Лексус в Києві для цього використовують електронний ареометр. Фахівці знають яка повинна бути щільність при певних значеннях температури навколишнього середовища. Чим більше відхилення фактичних показників щільності від номінальних, тим ємність акумулятора менше.
  • Вимірювання напруги спеціальними приладами (вольтметром або мультиметром). Не будемо вдаватися в подробиці, як це робити. Скажемо лише, що це досить складний процес, який вимагає від автомеханіка знання основ електротехніки.
  • Перевірка із застосуванням навантажувальної вилки. Це робиться для перевірки акумулятора в умовах наближеним до реальних, тобто під навантаженням. Ця процедура показує ефективність акумулятора, як довго він тримає заряд.

Всі перевірки здійснюються при 100% зарядженому акумуляторі. Якщо ж він у вас повністю розрядився, під’їжджайте до нас ми його швидко «пожвавимо» і в разі необхідності проведемо ремонт Toyota Lexus.

Крім цих методів на нашому СТО застосовується цілий ряд сучасних приладів, які точно і швидко дадуть відповідь, що з Вашим акумулятором і чи варто його ще залишити або краще купити новий.