Перевірка стану повітряного фільтра двигуна

Повітряний фільтр двигуна є найдешевшим расходников в автомобілі. Який, до того ж, змінюється настільки ж легко, як і варто. Зараз випадки поїздок в автосервіси заради заміни фільтра практично ніколи не трапляються, навіть якщо у власника авто, яке перебуває досі на гарантійному обслуговуванні.

Виробники, які випускають фільтри для двигунів, рекомендують робити їх заміну через кожні 30-35 тисяч пробігу. Але практика у експлуатації машини в СНД дещо відрізняється від цих циферок. Вже після 12-15 тисяч кілометрів він засмічується настільки, що паливна система починає не вивозити, погіршуються характеристики машини. Зауважте, що в умовах сильних вітрів, а також на сільській місцевості, термін служби фільтра може скорочуватися до двох – трьох разів.

Головне правило – завжди чистий повітряний фільтр в двигуні. Так і система подачі палива пропрацює набагато довше, і проблем з двигуном буде менше. Так як же визначити «придатність» повітряного фільтра? Якщо не заглядати під капот, перше, на що слід звернути увагу – виріс витрата пального. Повільне збільшення числа оборотів двигуна також тому приклад.

Але справа в тому, що ці не дуже приємні зміни можуть викликатися і іншими аспектами в експлуатації. Тому можна витягти повітряний фільтр. Це підприємство займає не більше п’яти хвилин і вимагає наявності самого головного інструменту в автомобілі – викрутки з хрестовиною. Особливо прагматичні купують запасний фільтр завчасно – щоб зайвий раз не стирчати під капотом.

Одного погляду на повітряний фільтр досить для того, щоб дати оцінку його стану. Чим гофра на повітряному фільтрі світліше – тим він довше прослужить. Ну, а потемнілу від домішок папір варто замінити на новий фільтр не замислюючись. Якщо повітряний фільтр двигуна забитий пилом, її можна спробувати почистити. Для цього відмінно підійде пилосос, звичайна щітка або ж компресор.

Однак доцільність в цьому ніякої немає, адже, як ми пам’ятаємо, повітряний фільтр один з найдешевших витратних матеріалів. Така процедура має сенс, якщо автомобіль знаходиться в тривалій поїздці, і замінити фільтр не представляється можливим. Ах да, не забувайте заїжджати на своїй Тойоті або Лексусі в TopAuto. Особливо, якщо не змінили вчасно фільтр і паливна система, або двигун вимагає діагностики. Вам завжди раді.