Регулювання клапанів

Регулювання клапанів ДВС – обов’язковий елемент обслуговування двигуна авто, зокрема газорозподільного механізму. На жаль, більшість автомобілістів не знають, яку саме функцію виконують клапана, і нехтують їх обслуговуванням. Результат – “підгоряння” поверхні клапана, стукіт двигуна, простріли в глушнику або в впускний колектор. Щоб уникнути подібних неприємностей, необхідно правильно відрегулювати клапана в майстерні.

Наш Автосервіс «TopAuto» надає цю послугу, як і безліч інших. Майстри мають більше 10 років досвіду. Ми швидко і в найкоротші терміни зробимо обслуговування вашого автомобіля, регулювання клапанів і будь-який інший ремонт автомобілів Toyota Lexus.

Яку роль в роботі двигуна виконують клапана?

Клапана – складова частина ГРМ двигуна. Впускні працюють для впуску ПММ в циліндри, а призначенням випускних є, відповідно, випуск відпрацьованих газів.

Коли необхідно звернутися в сервіс для регулювання клапанів газорозподільного механізму?

Під час роботи ГРМ клапани розширюються, а їх стрижні стають довшими. У той же час розміри зазорів, які знаходяться між їх торцями і штовхають кулачками або коромислами, змінюються. Саме тоді пора бити на сполох, звертатися до фахівців для регулювання клапанів.

В рамках періодичного ТО необхідно проводити діагностику і регулювання клапанів кожні 80-100 тисяч кілометрів пробігу. Якщо машина старіша або переобладнана під скраплений газ пропан / бутан – кожні 40-60 тисяч.

Нагадаємо, що регулювання зазорів потрібна не всім ГРМ. Сучасні двигуни легкових транспортних засобів часто оснащені гідрокомпенсаторами. Ці механізми роблять регулювання зазорів в ході роботи ДВС. Якщо ж гидрокомпенсатора немає, клапани потрібно періодично регулювати вручну.

Багато автолюбителів вважають, що здатні якісно відрегулювати зазори клапанів самостійно. Але ми наполягаємо на тому, що краще довіритися фахівцям і звернутися в Автосервіс по Тойота і Лексус в Києві.

Особливості регулювання клапанів

Майстер вимірює зазор спеціальним професійним інструментом – щупом під гвинтом регулювання. Найчастіше для уникнення похибок використовується кілька щупів.

Під час проведення робіт по регулюванню зазорів потрібно враховувати те, що виставити ідеальний зазор з першої спроби апріорі неможливо. Причина в тому, що після фіксації контргайкой, розмір зазору збивається. У наших майстрів більше 10 років досвіду, і вони з легкістю роблять необхідні поправки для збільшення зазору.

Радимо не забувати про обслуговування вашого транспортного засобу і вчасно проводити регулювання клапанів, а Автосервіс «TopAuto» з радістю вам допоможе.