Заміна масла в коробці передач

Коробка передач – це та частина автомобіля, яка найменш схильна до поломок. Головне її завдання – підтримка оптимального режиму експлуатації двигуна авто за різних умов роботи. Вона передає потужність від двигуна до ведучих коліс і змінює передавальне число.

Типи коробок передач

  • Механічна коробка передач. Тут водій самостійно вибирає потрібну йому передачу. Заливати і контролювати рівень масла дуже просто. Це робиться через спеціальний отвір. Головне завдання масла для такої коробки – це змащувати шестерні та інші внутрішні механізми. В процесі експлуатації властивості трансмісійного масла погіршуються, і воно підлягає заміні. Але в будь-якому випадку планову заміну краще проводити через кожні 60 тис. Км.
  • Автоматична коробка передач. Пристрій даного пристрою набагато складніше попереднього, а, отже, більш вимогливо до процедури обслуговування. Трансмісійне масло повинно використовуватися тільки те, яке рекомендується виробником. В іншому випадку, власникові авто можуть навіть відмовити в гарантійному обслуговування.

Головні функції масла – змащувати, охолоджувати внутрішні складові коробки передач. А також, підтримку необхідного значення гідравлічного тиск, який є основою принципу роботи автоматичної коробки передач. Регулярна заміна масла в ній значно зменшує ризик серйозних поломок.

Автосервіс по Тойота і Лексус в Києві займається технічним обслуговуванням і ремонтів всіх видів трансмісій. Більше 10 років досвіду дозволяє це робити швидко і якісно.

Як зрозуміти, що настав час міняти масло?

Для власників машин з механічною коробкою передач підставою для заміни масла може стати: сторонні звуки, які виникають в процесі перемикання швидкостей; великий проміжок часу від попередньої заміни масла, покупка підтриманого автомобіля. У всіх цих випадках настійно рекомендується відвідати автосервіс «TopAuto», щоб потім не оплачувати дорогий ремонт Toyota Lexus.

Для автоматичної трансмісії необхідно проводити заміну мастильного матеріалу 1 раз в рік, бажано восени.

Способи заміни

  • Ручний. Відпрацьоване масло зливається через спеціальний отвір і через нього ж заливається нове. Недолік цього методу в тому, що злити старе масло вдається тільки на 50%. А решта 50% є відмінним каталізатором для прискорення псування знову залитої мастильної рідини.
  • Автоматичний. Всю процедуру виконує спеціальний апарат. При цьому якість заміни в рази перевершує ручний метод.

Тільки процедура заміни масла коробки передач гарантує її безвідмовність в роботі і безпеку експлуатації авто, адже будь-які неполадки в цьому механізмі негативно позначаються на управління всією машини. Краще, якщо Ви довірите проведення цієї процедури професіоналам.