Заміна масла в раздатці

Якщо вам потрібен автосервіс по Тойота і Лексус в Києві, звертайтеся в «TopAuto». Наша СТО пропонує послугу заміни масла в раздатке для будь-яких автомобілів.

У нас більше 10 років досвіду, тому ми готові надати найвищий рівень послуг за цілком доступними цінами.

В раздатке є чимало тертьових елементів. В ході експлуатації вони швидко зношуються, стираються, піддаються корозії. Якщо в роздавальної коробці не міняти вчасно масло, значно знижується ресурс служби цього вузла. Не варто забувати міняти мастило, адже ресурс її не безмежний. У ній з’являються частинки пилу, бруд, через що шестерні швидко зношуються.

Як часто

Є різні типи роздавальних коробок. Частота заміни в них масла безпосередньо залежить від виду механізму. Вона варіюється від 30 тис. Км пробігу до 80 тис. Км. Інформацію про це можна знайти в технічній документації до вашого авто.

На термін впливає також те, в яких умовах експлуатується транспорт. Його скорочують такі чинники:

  • бездоріжжя;
  • перевезення важких вантажів;
  • швидкісна їзда.

Як правильно вибрати

Для заливки в раздатку використовуються рідини двох типів:

  • рідина ATF;
  • трансмісійне масло.

Якщо у авто АКПП, для роздавальної коробки використовується зазвичай ATF. Для авто з МКПП краще використовувати трансміссіонку.

Важливо, щоб рідини були сумісними або збігалися повністю. Це пояснюється тим, що коробка і раздатка пов’язані найчастіше єдиним валом або вони кріпляться один до одного. Під час змішування рідин так ви уникнете появи піни, емульсії та інших небажаних явищ.

Виробники рекомендують для авто з раздатки використовувати трансмісійне масло, що відноситься до класу GL-5. Така мастило відмінно захистить гіпоїдні передачі. Завдяки вмісту присадок, вони впораються з роботою самих навантажених вузлів.

Важливо враховувати в’язкість масла при високій і низькій температурі.

При експлуатації ATF краще залити оригінальну рідину, яку рекомендує виробник. Можна взяти її аналог з відповідним допуском.

Скільки залити

Масло слід підбирати з урахуванням марки автомобіля. У технічній документації до вашого транспортного засобу обов’язково вказано, скільки слід заливати масла, яку марку вибрати.

Як перевірити рівень

У більшій частині автомобілів немає оглядового віконця для перевірки рівня масла в раздатке. Замінити і проконтролювати його рівень можна через отвір для затоки.

Під час перевірки авто повинно стояти на рівній поверхні. Відкрутіть заливний або контрольний болт. Нормальним прийнято вважати рівень, який буде трохи нижче заливного або контрольного отвору. Надберіте трохи масла, використовуючи шприц з гнучкою трубкою на кінці. Якщо воно виявиться каламутним, з частинками бруду або навіть чорним, обов’язково слід його замінити.

Як міняти

Незважаючи на простоту процедури, її ускладнює те, що до цього вузла важко дістатися. Потрібна естакада, оглядова яма або підйомник. Важливо зробити це так, щоб в раздаток не потрапила бруд. Тому краще зробити це не самостійно, а на автосервісі.

Автосервіс «TopAuto» пропонує послугу заміни масла в раздатке за дуже доступною ціною. Також у нас можливий техогляд, ремонт Toyota Lexus.