Заміна прокладки ГБЦ

Прокладка ГБЦ використовують для підвищення герметичності з’єднання між блоком циліндром і ГБЦ. Ця деталь виконує 3 функції одномоментно.

Ущільнює:

 • систему охолодження двигуна;
 • масляну систему;
 • газорозподільну систему.

Фахівці автосервіс «TopAuto» нагадують, що ця прокладка одноразова, тобто вона не підлягає повторній установки після капітального ремонту двигуна.

Що вказує на знос прокладки ГБЦ

 1. Візуально помітна витік моторного масла або рідини для охолодження в місці стиковки ГБЦ і блоку циліндрів.
 2. Білуватий колір масла, який можна помітити при його перевірці щупом. Це може вказувати на те, що туди затікає рідина для охолодження.
 3. Вихлопні гази стали теж білуватого кольору. Це явна ознака затікання рідини в циліндри.
 4. При огляді розширювального бочка або на рідини в радіаторі видно сліди масла. Це говорить про його витоку в систему охолодження.
 5. Поява бульбашок у видимій частині системи охолодження.

Помітивши хоч один з цих ознак не відкладайте з відвідуванням автосервісу по Тойота і Лексус в Києві.

Процедура заміни прокладки ГБЦ

Якщо автомеханік на СТО підтвердив ваші побоювання на рахунок цієї прокладки. Те вихід тільки один – міняти її на нову. При покупці нової прокладки обов’язково загляньте в технічну документацію автомобіля, щоб подивитися на який крутний момент Вам потрібна ця деталь.

У фахівців нашого автосервісу більше 10 років досвіду роботи, і у них вироблена своя послідовність проведення робіт по заміні прокладки ГБЦ:

 1. За допомогою спеціальної техніки знімаємо головку блоків циліндра. Цей етап дуже відповідальний. Все треба зробити максимально акуратно.
 2. Від’єднуємо всі шланги та інше навісне обладнання.
 3. Демонтується зношена прокладка.
 4. Очищаємо місце, де вона перебувала, від бруду, масла, мазути.
 5. Встановлюємо нову деталь.
 6. Встановлюємо головку блоку циліндра назад.
 7. Акуратно затягуємо кріплять болти.

Чи не кваліфіковано проведена заміна прокладки ГБЦ призводить до необхідності повного капітального ремонту двигуна Toyota Lexus. А це в десятки рази дорожче, ніж вартість послуг по заміні прокладки навіть в найдорожчому СТО.